Urządzenia zwiększające mobilność i bezpieczeństwo seniorów

W dzisiejszych czasach urządzenia zwiększające mobilność i bezpieczeństwo seniorów to swego rodzaju standard na rynku paramedycznym. Nie tylko pomagają osobą starszym w codziennym życiu, ale także zwiększają ich bezpieczeństwo, choćby poprzez wspieranie utrzymania równowagi.

 

Popularne urządzenia i narzędzia ułatwiające życie osobom starszym

  • Laska, to najprostszy z przyrządów ułatwiający seniorowi poruszanie się o własnych siłach. Obecnie nawet ten prosty przyrząd ewoluował na drodze technicznej. Mamy laski składane i teleskopowe. Jednak ci, którzy używają tylko laski, nie ćwiczą zbytnio innych części ciała.
  • Balkonik, czyli znany przyrząd do poruszania się. Tu wybór jest szeroki. Istnieją balkoniki dwu lub cztero kołowe. Różna gama hamulców, regulowana wysokość i tym podobne udogodnienia zapewniają większą stabilność oraz, co najważniejsze, bezpieczeństwo. Poprawia się też wykorzystanie większej ilości mięśni. Poruszanie się za pomocą balkonika poniekąd wymusza pracę każdej strony ciała.
  • Wózek inwalidzki, jest najbardziej rozpowszechnioną formą przemieszczania się osób, które nie mogą w ogóle chodzić. Można wymienić wiele rodzajów wózków. Od takich, które służą do użytku zewnętrznego, do poruszania się wewnątrz domu, wózki ręczne, automatyczne. Odpowiedni dobór pozwoli na optymalną mobilność naszego seniora.
  • Skuter – służy zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i starszym. Zwykle jest tak skonstruowany, żeby mieścił się w bagażniku samochodowym. Skuter jest trochę bardziej wygodny dla osób, które samodzielnie mogą się poruszać. Przede wszystkim nie wymaga pomocy osób trzecich, jak bywa w przypadku wózka inwalidzkiego. To z kolei zwiększa poczucie autonomii Podopiecznego i może poprawić stan psychiczny seniora.

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji